Logo Loading
  • Home

Jak zacząć swoją przygodę z inwestycjami?

Nie musisz być Wilkiem z Wall Street, aby zacząć inwestować. Nawet jeśli miesięcznie możesz poświęcić na to tylko drobne kwoty, Twoje pieniądze będą rosły wraz z odsetkami składanymi. Inwestowanie na giełdzie – lub w inny sposób – nawet bardzo małych kwot może przynieść duże korzyści.

Jest kilka metod na rozpoczęcie inwestowania za niewielkie pieniądze już dziś. Dla wielu ludzi określenie „inwestowanie w akcje” kojarzy się z mężczyznami w garniturach, którzy monitorują transakcje warte miliony dolarów na indeksie giełdowym. Nie jest to jednak całkowita prawda – większa część tego rynku to przede wszystkim mikroinwestorzy.

Kluczem do budowania bogactwa jest rozwijanie dobrych nawyków – takich jak regularne odkładanie pieniędzy co miesiąc. Zamień cappuccino z kawiarni na kawę w domu, a już odłożysz pieniądze, które możesz zainwestować! Gdy masz już trochę pieniędzy, możesz zacząć inwestować.

W 2020 roku możesz umówić się na randkę, zamówić taksówkę lub pizzę jednym ruchem na ekranie smartfona. Inwestowanie w kryptowaluty lub inne aktywa wiele się od tego nie różni. Jeśli możesz zautomatyzować swoje rachunki, dlaczego nie inwestycje? To równie łatwe.

Dzięki platformie, którą znajdziesz pod naszym linkiem, możesz inwestować za niewielkie pieniądze i jednocześnie zdobywać cenną wiedzę na temat tradingu. Inwestowanie przybiera różne formy i choć część zasad jest uniwersalna, każda z tych form kieruje się własnymi zasadami. Przy tak wielu różnych opcjach inwestowanie pieniędzy dla początkujących jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Inwestowanie na giełdzie

Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć inwestowanie na giełdzie, ale nie masz pewności, jakie pierwsze kroki należy podjąć, jesteś we właściwym miejscu. Być może zaskoczy Cię fakt, że inwestycja 10 000 USD w indeks S&P 500 50 lat temu byłaby dziś warta prawie 1,2 mln dolarów.

Inwestowanie w akcje, jeśli jest dobrze przeprowadzone, jest jednym z najskuteczniejszych sposobów budowania długoterminowego bogactwa. Jesteśmy tutaj, aby Cię tego nauczyć. Jest wiele rzeczy, których powinieneś się nauczyć, zanim staniesz się rekinem inwestycji. Oto przewodnik krok po kroku, jak inwestować pieniądze na giełdzie, aby upewnić się, że robisz to we właściwy sposób.

Na początek zacznij od platformy, którą udostępniliśmy Ci w naszym linku – to doskonały sposób na postawienie swoich kroków w świecie inwestycji i zarobienie pierwszych pieniędzy online. Możesz inwestować w poszczególne akcje wtedy i tylko wtedy, gdy masz czas i chęć do dokładnego badania i oceny rynku. W takim przypadku warto to robić – sprytny i cierpliwy inwestor z czasem może rozbić bank.

Oprócz kupowania pojedynczych akcji możesz zdecydować się na inwestowanie w fundusze indeksowe, które śledzą indeks giełdowy. Możesz także inwestować w aktywnie zarządzane fundusze – wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji. Z drugiej strony, jeśli takie rzeczy jak kwartalne raporty o zarobkach i umiarkowane obliczenia matematyczne nie brzmią zachęcająco, nie ma absolutnie nic złego w przyjmowaniu bardziej pasywnego podejścia.

Inwestowanie w akcje

Porozmawiajmy teraz o tym, co zrobić z pieniędzmi, które można zainwestować – czyli z tymi, których prawdopodobnie nie będziesz potrzebować w ciągu najbliższych pięciu lat. Jest to koncepcja znana jako alokacja aktywów i ma tu znaczenie kilka czynników. Najważniejszy jest Twój wiek, podobnie jak Twoja osobista tolerancja na ryzyko i cele inwestycyjne.

Zacznijmy od Twojego wieku. Ogólna idea jest taka, że ​​wraz z wiekiem akcje stopniowo stają się mniej pożądanym miejscem do trzymania pieniędzy. Jeśli jesteś młody, masz przed sobą dziesięciolecia, aby przetrwać wszelkie wzloty i upadki na rynku, ale tak nie jest, jeśli jesteś na emeryturze i polegasz na dochodach z inwestycji. Inwestowanie w akcje może więc wyglądać zupełnie inaczej w zależności od tego, ile masz lat.

Inwestowanie w kryptowaluty

Jak przeprowadzić skuteczne inwestowanie w kryptowaluty – czy warto to robić? Ujmijmy to w prostych słowach – potrzebujesz miejsca, w którym można je kupić i miejsca, w którym je umieścić. Najpopularniejszym miejscem zakupu kryptowalut są poświęcone im giełdy.

Do wyboru jest kilka różnych giełd, z których najpopularniejsze to np. BitBay i Binance. Wymiany umożliwiają kupowanie walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, za pomocą karty debetowej. W przypadku większości popularnych walut, w tym Bitcoin, możesz zainwestować właściwie każdą kwotę. Nie musisz zatem inwestować tysięcy dolarów, aby wejść do gry. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem altcoinów, prawdopodobnie będziesz potrzebować trochę Bitcoin lub Ethereum, aby dokonać tego zakupu.

Zasadniczo nie można kupować altcoinów za walutę fiducjarną (tak entuzjaści kryptowalut odnoszą się do papierowych pieniędzy, takich jak dolary lub euro), ale to może się zmienić w przyszłości. Doskonałym sposobem na postawienie pierwszych kroków jest także wejście w link na naszej stronie – tam znajdziesz wszystkie narzędzia i dostępne informacje!

Chcesz zacząć zarabiać online?

Nie odkładaj dłużej decyzji dzięki której możesz stać się wolny finansowo. Zacznij spełniać swoje marzenia już dziś!

3 komentarze

  1. Jakoś ostatnio zainteresował mnie temat kryptowalut. Czytałem dużo artykułów w internecie, ten również jest ciekawy. Kryptowaluty to przyszłość czy tego chcemy, czy nie:)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *