Logo Loading
  • Home

Kryptowaluty – giełda, jak zarabiać?

Giełda kryptowalut to jedna z nowszych gałęzi współczesnego handlu. To miejsce, w którym kupuje i sprzedaje się kryptowaluty, a sama giełda oparta jest na technologii blockchain – łańcuch rejestracji i dystrybucji informacji, który nie jest kontrolowany przez żadną instytucję.

Zamiast tego działa jako zapis transakcji cyfrowych, które są niezależne od banków centralnych. Istnieje wiele szczegółów technicznych związanych z technologią blockchain, które warto zbadać, jeśli interesuje Cię inwestowanie w kryptowaluty.

Zasadniczo cyfrowa waluta eliminuje pośredników – takich jak bank – oraz umożliwia kupującym i sprzedającym dokonywanie transakcji biznesowych bezpośrednio między sobą. Powinno to również służyć obniżeniu lub nawet wyeliminowaniu opłat transakcyjnych, co jest główną częścią atrakcyjności kryptowalut.

Jak możesz sobie wyobrazić, nie możesz udać się do lokalnego banku ani nawet firmy maklerskiej i kupić kryptowalutę. Wciąż postrzegana jest ona jako coś egzotycznego w świecie instytucji finansowych. Ponieważ kryptowaluty nie są jeszcze dobrze rozumiane i praktycznie nie podlegają regulacjom, większość instytucji finansowych nie chce się tym zajmować.

Z tego powodu zwykle działają we własnej sieci. Najpopularniejszą kryptowalutą jest Bitcoin, którego cena jest regularnie monitorowana w głównych mediach finansowych. Ale w rzeczywistości istnieją setki kryptowalut, w tym wiele takich, które już zniknęły z rynku. Jeśli jednak chodzi o kryptowaluty, giełda im poświęcona trzyma się świetnie i nadal można dzięki niej zarobić. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zacząć, czytaj dalej!

Stawianie pierwszych kroków na giełdzie kryptowalut

Temat kryptowalut zainteresował wielu ludzi, stąd popularność wpisów w stylu „Kryptowaluty jak zarabiać” w najpopularnieszych wyszukiwarkach. To, co powinieneś zrobić w pierwszej kolejności, to wejść na stronę z naszego linku. Znajdziesz tam wiele informacji i sposobów na to, jak postawić swoje pierwsze kroki na drodze, którą jest inwestowanie w kryptowaluty.

Jednak jeszcze zanim to zrobisz, będziesz musiał zdecydować z wyprzedzeniem, ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na kryptowalutę. Przy ostatnich postępach, szczególnie w cenie Bitcoina, podjęcie racjonalnej decyzji może być trudne.

W przypadku wielu niedoświadczonych traderów pierwszymi transakcjami rządzi połączenie chciwości i strachu, a utrzymanie na wodzy tej pierwszej może być trudne, biorąc pod uwagę postęp, jaki kryptowaluty wykazały w ostatnich latach. Ale bez względu na wszystko nie powinieneś inwestować całości swojego kapitału w kryptowaluty.

Eksperci zalecają, by rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty od niskiej kwoty, a potem – w miarę możliwości – reinwestować zarobione pieniądze w nowe akcje i cyfrowe waluty.

Podobnie jak inwestowanie w złoto i srebro, nie przynosi odsetek ani dywidend. To, ile zysków przyniesie nam kryptowaluta zależy wyłącznie od tego, jaka będzie jej cena. Z tego powodu cały proces może być dużo prostszy, niż w przypadku walut fiducjarnych.

Kryptowaluty nie zostały zaprojektowane jako inwestycje – są środkami wymiany. Powszechnie postrzegano je jako alternatywę dla fiducjarnych walut, takich jak dolar, złotówka i euro. Uważa się, że ostatecznie będą one bardziej wydajnym środkiem handlu, szczególnie w Internecie. Dzieje się tak, ponieważ jej wartość jest ściśle określona przez rynek, a nie przez manipulacje, jak to bywa w przypadku klasycznych walut.

Kryptowaluty – jak zacząć w 2021 roku?

Pierwsze kroki często bywają najtrudniejsze, jeśli chodzi o inwestowanie w kryptowaluty. W co inwestować? Wszelkiej maści cyfrowych walut może być ponad tysiąc. Wiele osób uważa, że ​​kryptowaluty i technologia, która za nimi stoi, są krokiem naprzód dla świata finansów.

Nie musi być to stwierdzenie przesadzone, ponieważ istnieją niezliczone przykłady dużych banków łączących się ze start-upami blockchain w celu ulepszenia lub rozszerzenia swoich usług i produktów.

Waluty cyfrowe są lepsze od tradycyjnych walut fiducjarnych pod wieloma względami, takimi jak szybkie prędkości transakcji, przejrzystość i znacznie niższe opłaty.

Jest kilka zalet, o których należy pamiętać, zastanawiając się, jeśli chcemy zacząć inwestowanie w kryptowaluty w 2021 roku. Pierwszą z nich jest niska minimalna bariera inwestycyjna. Kryptowaluty są bardzo podzielne, co oznacza, że ​​możesz kupić mniejsze ilości, liczone nawet w ułamkach.

Pozwala to na bardzo niską inwestycję, co oznacza, że ​​każdy może zacząć, niezależnie od zasobności portfela. Giełda kryptowaluty jest otwarta 24 godziny na dobę, dzięki czemu możesz kupować, handlować i sprzedawać swoje aktywa w dowolnym momencie.

Ponadto wszystkie transakcje typu blockchain są dostępne i widoczne dla wszystkich na świecie. Zapewnia to wiele przydatnych informacji ludziom zaangażowanym w ten projekt. Inwestorzy mogą także obniżyć lub złagodzić ryzyko poprzez dywersyfikację poprzez szeroki wybór różnych kryptowalut.

Kryptowaluty wymagają również znacznie mniejszych środków, niż większość bardziej klasycznych metod na inwestowanie na giełdzie.

*Najpopularniejszą kryptowalutą jest bitcoin, jednak istnieje kilka tysięcy innych kryptowalut, które określa się mianem „altcoiny” (alternatywne coiny, w tym uznawana za „młodszego brata bitcoina” waluta ethereum). Utworzenie niektórych z nich miało przy okazji zrealizować inne cele, na przykład namecoin tworzy zdecentralizowany system DNS, a peercoin stara się bardziej równomiernie rozłożyć dochody z wydobywania swych jednostek
Źródło – https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryptowaluta

Chcesz zacząć zarabiać online?

Nie odkładaj dłużej decyzji dzięki której możesz stać się wolny finansowo. Zacznij spełniać swoje marzenia już dziś!

3 komentarze

  1. Jak ktoś chce szybko zarobić to polecam “shorty”. Nie trzeba długo czekać aż akcje wzrosną, jednak polecam obserwować cały czas rynek.

  2. Witam możecie zrobić jakiś artykuł o TOP 10 krypto walut? Jakie są najciekawsze oraz warte zainteresowania? Przymierzam się właśnie by coś wykupić, konto już założone:)

  3. BTC rośnie strasznie szybko, czy to dobrze? Nie wiem kiedy mam wypłacić pieniądze bo trochę się już ich nazbierało.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *