Logo Loading
  • Home

Najlepsze sposoby na inwestycje w kryptowaluty

Kryptowaluta to forma płatności, którą można wymieniać online na towary i usługi. Wiele firm stworzyło własne waluty, często nazywane tokenami, za pomocą których można nabywać towary lub usługi świadczone przez daną markę. W pewnym sensie można myśleć o nich jako o żetonach do kasyna, choć inwestowanie w kryptowaluty nie ma nic wspólnego z hazardem.

Aby uzyskać dostęp do towaru lub usługi, musisz wymienić prawdziwą walutę (zwaną też walutą fiducjarną) na kryptowalutę. Kryptowaluty działają przy użyciu mechanizmu zwanego blockchain.

Dokładniej jest to zdecentralizowana technologia rozproszona na wielu komputerach, która zarządza i rejestruje transakcje. Jedną z największych zalet tej technologii jest jej bezpieczeństwo i zapewnienie całkowitej prywatności.

Jak podają witryny, które prowadzą badania rynku, ponad 6700 różnych kryptowalut jest przedmiotem publicznego obrotu. Ponadto z dnia na dzień przybywa ich coraz więcej. Istnieje wiele metod, dzięki którym inwestorzy są zachęcani do inwestowania w nowe kryptowaluty – inwestycje z zyskiem, darmowe tokeny na start i wiele innych.

Według jednego z największych portali analitycznych łączna wartość wszystkich kryptowalut w grudniu 2020 r. wyniosła ponad 645 miliardów dolarów. Wartość wszystkich Bitcoinów, najpopularniejszej waluty cyfrowej, została ustalona na około 422 miliardy dolarów.

Jeśli Ty również chcesz rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty, zarejestruj się na platformie podanej w naszym linku! Znajdziesz tam wszystkie niezbędne poradniki i narzędzia, by zacząć zarabiać nawet bez żadnego doświadczenia!

Kryptowaluty – jak zacząć?

Wiele osób zadaje pytania o kryptowaluty – jak zacząć? Jak zarobić? Jaki powinien być mój pierwszy krok? Przede wszystkim wybierz waluty, którymi chcesz handlować. To jedna z najtrudniejszych kwestii związanych z kryptowalutami. Choć najpopularniejszą cyfrową walutą niewątpliwie jest Bitcoin, w sieci możemy znaleźć ich tysiące.

Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że coraz więcej z nich jest dostępnych online. Setki kryptowalut już pojawiły się i dawno zniknęły z rynku, a cała koncepcja zaczęła się dopiero około dekady temu.

Bez względu na to, gdzie i jak zdecydujesz się kupić, sprzedać i przechowywać swoją kryptowalutę, musisz być w pełni przygotowany na niestabilność.

Jak pokazują opinie, kryptowaluty są znacznie mniej przewidywalne niż tradycyjne inwestycje, ponieważ – po raz kolejny – nie jest to identyczny typ tradingu, jak choćby inwestowanie na giełdzie.
Zanim rozpoczniesz inwestowanie w kryptowaluty, powinieneś zadać sobie dwa pytania:

  • Czy mam fundusz rezerwowy?
  • Czy jestem gotowy, aby podjąć ryzyko?

Jeśli uzyskasz odpowiedź twierdzącą na powyższe pytania, jesteś teraz gotowy do inwestycji. Po pierwsze, musisz mieć fundusz rezerwowy. Po drugie, inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Czy możesz sobie pozwolić na to? Wreszcie, inwestowanie bez odpowiedniej wiedzy na temat okazji inwestycyjnej jest dużym błędem, którego później będziesz żałować. Istnieją jednak metody, dzięki którym możesz zminimalizować ryzyko, nawet jeśli jesteś nowicjuszem.

Jedną z nich jest narzędzie, które udostępniamy w naszym linku! To zupełnie nowa technologia, na której wielu świeżo upieczonych traderów zarobiło już swoje pierwsze pieniądze!

Co sugerują opinie użytkowników o kryptowalutach?

Co użytkownicy sądzą na temat każdej kryptowaluty? Opinie sugerują, że najbardziej stabilny i godny zaufania jest Bitcoin. To także waluta, które przyciąga najwięcej uwagi i pieniędzy z inwestycji. Na bardzo odległej drugiej pozycji znajduje się Ethereum, a dalej takie, jak Dash, Ripple czy Monero.

Biorąc pod uwagę swoją dominującą pozycję, Bitcoin wydaje się być najbardziej wiarygodnym spośród wszystkich dostępnych kryptowalut, dlatego też jest to dobry wybór na inwestowanie pieniędzy, szczególnie jeśli stawiamy dopiero pierwsze kroki.

W rzeczywistości Bitcoin stał się praktycznie synonimem słowa „kryptowaluta”. Interesujące w tym połączeniu jest to, że chociaż media uważnie śledzą akcję cenową Bitcoin, niektóre kryptowaluty radzą sobie nawet lepiej. Ze względu na dominującą pozycjęBitcoina, inwestowanie w akcje na rynku kryptowalut powinny skupiwać się właśnie a nim.

Inne cyfrowe waluty powinny zajmować znacznie mniejszą pozycję w Twoim portfelu. A jeśli Bitcoin jako lider kryptowalut jest spekulacją, każda inna kryptowaluta, którą posiadasz, powinna być postrzegana jako jeszcze bardziej niepewna.


Nie należy lekceważyć tego założenia. Większość kryptowalut, które pojawiły się na rynku w ostatnim dziesięcioleciu, znacznie straciło na wartości lub całkowicie zniknęło. Biorąc pod uwagę zmienność cen, która jest powszechna w przypadku kryptowalut,Twoja inwestycja może zniknąć całkowicie z bardzo krótkim wyprzedzeniem.

Chcesz tego uniknąć? Wejdź w przygotowany przez nas link i zobacz, że inwestowanie w kryptowaluty może być znacznie łatwiejsze, niż myślisz! To specjalna platforma przygotowana specjalnie po to, by znacznie ułatwić proces inwestycji!

*Day trading – strategia krótkoterminowego inwestowania w instrumenty finansowe polegająca na otwieraniu i zamykaniu pozycji w tym samym dniu w celu osiągnięcia zysków wynikających ze zmian kursów notowań tego instrumentu w trakcie dnia. Przedmiotem transakcji mogą być np. akcje, waluty, towary lub instrumenty pochodne.
Źródło – https://pl.wikipedia.org/wiki/Day_trading

Chcesz zacząć zarabiać online?

Nie odkładaj dłużej decyzji dzięki której możesz stać się wolny finansowo. Zacznij spełniać swoje marzenia już dziś!

3 komentarze

  1. Pan Filip z TradeHeaven pomógł mi stawiać pierwsze kroki parę lat temu jak zaczynałem przygodę z kryptowalutami. Po niewielkim “doświadczeniu” z kryptowalutami już na początku zmienia się sposób myślenia. Rynek tylko rośnie i codziennie są nowe okazje by kupić i sprzedać akcje a przede wszystkim na tym dobrze zarobić.

  2. Rafał, co uważasz o krypto NXS? Nexus Earth dokładnie. Przymierzam się do kupna ale jest mało znana. Poza tym super materiał.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *